×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen Teach (Bilim için El Ele)

Amgen, dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle bilimsel eğitimin gelişmesi için önemli çabalar harcıyor. Bunlardan en önemlisi de “Amgen Teach Bilim İçin El Ele” projesidir. Amgen'ın kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin ana çatısı olan Amgen Vakfı’nın özellikle bilimde ilerlemeye ihtiyacı ve iştahı olan ülkelerde bilimi geliştirmek, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için başlattığı Amgen Teach, Türkiye’de 4 yıldır uygulanıyor. Tüm dünyada European Schoolnet koordinasyonunda yürütülen projede amaç, eğitimcilerin eğitilmesi yoluyla çocuklara bilimi sevdirmek ve araştıran, sorgulayan, deney yaparak sonuç çıkaran bireyler yetiştirmek. İlk ve ortaöğretim seviyesindeki fen bilimleri öğretmenlerine verilen eğitimlerle, önce öğretmenlerin bilimi anlaması, sevmesi, sorgulaması sağlanıyor. Bu kapsamda, Türkiye’de yaklaşık 500 öğretmene ve 50 binin üzerinde öğrenciye ulaşıldı. Her yıl Eylül ayında düzenlenen eğitimler ve yıl içerisinde uzaktan eğitim faaliyetleri, okullara ziyaret, telefon, video konferanslar ile programa katılan öğretmenlere sürekli destek sağlanıyor. Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İtalya, İspanya, İrlanda gibi dünyada 10 ülkede uygulanan Amgen Teach, sadece ilk 3 yılda, projenin yürütüldüğü ülkeler arasında en iyi 3 uygulama arasına girdi.

Amgen Scholar (Bilim Öğrencileri)

Amgen Scholars Programı dâhilinde Türkiye’de 35 öğrenciye bilim eğitimi için, burs sağlandı. Amgen'ın 2007’den bu yana sürdürdüğü bu eğitim programında şimdiye dek toplamda 3.542 öğrenci eğitim gördü. Avrupa, Amerika ve Japonya’da farklı üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleşen burslara başvuru için üniversite öğrencisi olmak yeterli. 2017 yılında programa tüm dünyadan yaklaşık 10 bin öğrenci başvurdu. ABD’de 200, Avrupa’da 100, Japonya’da ise 48 öğrenciye eğitim imkânı sunuldu. Türkiye’den de bugüne kadar 35 öğrenciye Japonya ve Amerika’daki üniversitelerde burs verildi.