×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINA İLHAM İÇİN

   

Amgen Vakfı, 1991 yılından bu yana, yeni nesil yenilikçilere ilham vermek için fen eğitimindeki mükemmelliği ilerletmeye, Türkiye’nin de içinde yer aldığı Amgen çalışanlarının yaşadığı ve çalıştığı toplulukları güçlendirmeye yatırım yapıyor. Bugüne kadar yerel, bölgesel ve uluslararası boyutta kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarına 300 milyon dolar bağışta bulunmuş olan Vakıf; gelecek nesillerin bilim sevgisini artırma ve bilim eğitimine katkıda bulunma amacıyla kuruldu. Vakıf; bölgesel liselerden dünyanın önde gelen eğitim kurumlarına kadar birçok bilimsel eğitim programını finanse ederek, yenilikçilik yaklaşımı için ilham olmaya odaklanıyor.

Profesyonel gelişim fırsatlarıyla 9,000’den fazla öğretmen için destek yaratıldı. 7 milyonun üzerinde öğrenci bilimde pratik deneyim kazandı.

Dünya çapında bilimin geliştirilmesine 175 milyon dolardan fazla katkı sağlandı.

Daha fazlasını öğrenmek için: https://www.amgeninspires.com/

Amgen Biotech Experience (ABE) “Sınıfta Bilimsel Keşif”

Amgen Biotech Experience (ABE) “Sınıfta Bilimsel Keşif”, öğretmen ve öğrencilerin biyoteknoloji uygulamaları alanında eleştirel düşünme, etik akıl yürütme, tartışma ve sorgulama yeteneklerini geliştirmek amacıyla 1989 yılından bu yana devam ediyor. Amgen olarak, ortaöğretim kurumlarına müfredat malzemeleri ve araştırma sınıfı ekipmanları temin ediyoruz. Biyoteknoloji müfredatını, mesleki gelişim olanaklarını ve ihtiyaç duyulan tüm materyalleri ücretsiz olarak sağlıyoruz.

Öğretmenlerin biyoteknoloji alanındaki mesleki gelişimlerini destekliyor, pedagojik içerik bilgisini geliştirirken; okul içi uygulamaların kalitesini artırarak farklı sosyo-ekonomik düzeylerden öğrencilerin katılımını hedefliyoruz. Dünya çapında her yıl ortalama 90,000 öğrenci ve 1,500 öğretmene ulaşabildiğimiz ABE ile bugüne kadar yaklaşık 850,000 öğrenciye katkı sağladık. Amgen Vakfı’nın program için 40 milyon doları aşan taahhüdü doğrultusunda 2023 yılına kadar 1,000,000’dan fazla öğrencinin faydalanmasını hedeflediğimiz ABE Programı’nı Türkiye’de ise Kalkınma Atölyesi, Koç Okulları ve ODTÜ BİLTEMM iş birliği ile 2021 yılında başlattık.

https://amgenbiotechexperience.com/

LabXchange

Amgen Vakfı’nın Harvard Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği online bilim eğitimi platformu LabXchange, dünya çapındaki bilim toplulukları için; bilimsel alanlarda kişiselleştirilmiş eğitime, sanal laboratuvar deneyimlerine ve network olanaklarına ücretsiz erişim imkânı tanıyor. Farklı profillere sahip öğrencilerin, bilimsel keşiflerin otantik ve ilgi çekici deneyimlerine daha iyi adapte olabilmeleri için dijital müfredat içeriğini, dinamik deneysel simülasyonları ve sosyal ağları birleştiren kuşaklar arası bir öğrenme platformu ortaya koyuyor. Geleceğin bilim insanlarına bilimsel süreci doğrudan keşfetme imkanı ve herkesin bilime erişebilmesi için bilimde fırsat eşitliği sunuyor. LabXChange platformu; yalnızca en iyi dijital öğretim ve etkileşimi değil, aynı zamanda online öğrenme topluluğundaki öğrencileri, öğretmenleri ve mezunları paylaşım ve iş birliği için bir araya getiriyor. LabXchange bilimsel süreçte kapsayıcılığı artırırken, gerçek dünya sorunlarına yaratıcı, takım tabanlı yaklaşımlar geliştirmek için ortak çalışmayı da teşvik ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler için bilim deneyimini yeniden tasarlayan LabXchange, amaca yönelik kişiselleştirilmiş öğretim ile eğitim engellerini ortadan kaldırıyor. Sanal laboratuvar simülasyonları, öğrencilere yarının zorluklarını çözmek için gerekli bilimsel becerileri kazandırmaya yardımcı oluyor.

https://www.labxchange.org/

Amgen Scholars

Amgen Vakfı, Amgen Scholars Programı ile 16 yıl içinde genç bilim insanlarına toplamda 74 milyon dolarlık eğitim desteğinde bulundu. Program, dünyanın önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından 24’ü ile ortak çalışarak 700’den fazla kolej ve üniversiteyi temsil eden lisans öğrencisine laboratuvar ortamında araştırma yapma fırsatı sunuyor. Hayata geçirildiği 2007 yılından bu yana, programa Toplam 3,542 öğrenci katıldı. Amgen Scholars programımız ile Türkiye’de ise son 10 yılda toplam 48 öğrenci, 8 hafta boyunca Avrupa’daki üniversitelerde çalışarak kariyer yolculuklarına heyecan verici deneyimler kattı.

https://amgenscholars.com/

Khan Academy

Amgen Vakfı fen eğitimindeki mükemmelliği artırmak amacıyla Khan Academy gibi organizasyonlar ile pek çok ortaklık geliştiriyor. Öğrenme şeklimizi dönüştürme gücüne sahip, dünya çapında 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan, lider, yenilikçi ve etkili bir eğitim teknolojisi platformu olan Khan Academy; Amgen Vakfı’nın desteği ile dünya çapındaki öğrenciler ve öğretmenler için kapsamlı biyoloji derslerini destekliyor. 3 yıl boyunca 3 milyon dolarlık finansmana ek olarak; Amgen çalışanları, Amgen Scholars ve Amgen Biotech Experience öğretmenleri Khan Academy’deki çeşitli çalışmaların gönüllü olarak parçası olabiliyorlar.

Gönlü Sorumlular

Amgen ve Gensenta çalışanları olarak gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Vatandaşlık çalışmalarımız ile topluma fayda sağlıyoruz. Gönlü Sorumlular; Amgen Vakfı ile Bilim Eğitimleri, Hastalık ve Engellilik Farkındalığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Hayvanları ve Çevreyi Koruma, Yerel Afet ve Yardımlaşma ekiplerimiz ile birlikte toplumdaki paydaşlarımıza katkı sağlıyor ve çevremize umut oluyoruz.

Kurumsal vatandaşlık broşürümüzü buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.