×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

TEMEL BİLGİLER

Amgen, inovatif ilaçlar keşfetme, geliştirme, üretme ve sunma yoluyla ciddi hastalıklarla mücadele eden insanlar için biyolojinin potansiyelini çözmek üzere kararlı bir şekilde çalışmaktadır. Bu yaklaşım, hastalığın karmaşık yapısını aydınlatmak ve insan biyolojisinin temel ilkelerini anlamak amacıyla ileri insan genetiği gibi araçların kullanılması ile başlar.

Amgen, karşılanmamış önemli tıbbi ihtiyaç alanlarına odaklanmaktadır. Kişilerin sağlığını ve yaşam kalitelerini belirgin şekilde iyileştiren çözümler geliştirmek üzere, biyolojik ilaç üretim uzmanlığından faydalanmaktadır. 1980 yılından beri biyoteknoloji alanında öncülük eden Amgen, dünyanın lider bağımsız biyoteknoloji şirketlerinden biri haline gelmiştir. Dünya genelinde milyonlarca hastaya ulaşan Amgen, kendi alanında çığır açacak ilaçlar geliştirmektedir.

Öncü İlaçlar

Amgen’ın geliştirdiği ilaçlar, ciddi hastalıkları tedavi etmektedir. Amgen dünya genelinde 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup kanser, böbrek hastalığı, enflamasyon, kemik hastalığı ve diğer ciddi hastalıklarla savaşan milyonlarca insana ulaşmaktadır. İlaçlarımız, genellikle etkili tedavi seçeneklerinin sınırlı olduğu zor hastalıklara yöneliktir ya da mevcut tedavilere uygun alternatif sunan tipte ilaçlardır.

İnovatif Araştırma

İnsan yaşamının temel biyolojik mekanizmalarını anlamak, Amgen'ın keşif araştırması çalışmalarının belirleyici özelliğidir ve aynı zamanda Amgen'ın yeni potansiyel ilaçlardan oluşan geniş bir portföy geliştirilmesine de katkıda bulunan önemli bir faktördür. Amgen'ın "önce biyoloji" yaklaşımı, hangi ilaç veya yöntemin optimum etki ve güvenlik sunacağını belirlemeden önce bilim insanlarının hastalığın karmaşık moleküler mekanizmalarını keşfetmesine olanak sağlar. İnsan genetiği alanındaki ilerlemeler hastalıkların moleküler temellerine ışık tutmaya devam ettikçe, Amgen olarak insanlardaki hastalık tehditlerini tespit etme ve doğrulama biçimimizi iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Dünya Standartlarında Üretim

Dünya genelinde ciddi hastalıklarla savaşan milyonlarca hastanın tedavisi, enjeksiyonla ya da intravenöz olarak uygulanabilen biyolojik ilaçların güvenli ve güvenilir bir şekilde üretilmesine bağlıdır. Biyolojik ilaç üretiminde dünyanın öncü şirketlerinden biri olan Amgen, yüksek kaliteli ilaçlara ihtiyaç duyan hastalara bu ilaçları güvenilir bir şekilde sunma konusunda gurur verici bir geçmişe sahiptir. Üstün beceri, deneyim, titizlik ve bağlılık, üretilen her yeni serideki biyolojik ilaçların kalitesini garanti etme konusunda kritik öneme sahiptir. Amgen'da kalite kontrol süreçlerindeki titizlik ve hastalara güvenilir ilaç tedariği, en az bilimsel inovasyon kadar büyük bir öneme sahiptir.