×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen Teach “Bilim İçin El Ele” Türkiye'nin dört bir yanındaki öğretmenlere online eğitim vermeye devam ediyor

Amgen Vakfı tarafından finanse edilen ve Türkiye'de Kalkınma Atölyesi tarafından koordine edilen Amgen Teach, fen öğretmenlerine araştırma inceleme yoluyla mesleki gelişim eğitimi sağlama görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Amgen Vakfı’nın bulunduğu, Türkiye dahil 7 Avrupa ülkesinde devam eden fen bilimleri eğitimi uygulamaları kapsamında 27 Mayıs – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen online programa 16 ilden 60 fen bilimleri öğretmeni katıldı.

Biyoteknoloji şirketi Amgen’ın yeni neslin bilime ve teknolojiye yönelik ilgisini artırmak amacıyla Amgen Vakfı liderliğinde Kalkınma Atölyesi iş birliği ile hayata geçirdiği “Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” projesi Türkiye’de, Araştırma Sorgulama Tabanlı Fen Bilimleri Eğitimi Uygulamaları ile devam ediyor. Merkezi Brüksel’de bulunan European Schoolnet’in desteğiyle yürütülen “Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” projesi kapsamında, çeşitli orta öğretim ve liselerin öğretmenlerine araştırma ve sorgulama tabanlı mesleki eğitim veriliyor.

Bu kapsamda düzenlenen 2020 eğitimleri, Amgen Türkiye ve Gensenta Ar-Ge, Pazara Erişim, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Dr. Bilgen Dölek, Kalkınma Atölyesi Proje Yürütücüsü Dr. Elif Adıbelli Şahin, Koç Okulu Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Günel ve ODTÜ Bilim Teknoloji Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erdinç Çakıroğlu’nun açılış konuşmalarının ardından 27 Mayıs – 1 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi. 6 gün boyunca Düşünme ve Öğrenme, Araştırma-Sorgulama Tabanlı Uygulama, Uygulama Üzerine Pedagojik Tartışma, Deneyim Paylaşımı, Deneyimlere Bakış, Sınıfa Dönüş, Ölçme ve Değerlendirme ve Eylem Planlarının Hazırlanması oturumları yapılan eğitimlere 16 ilden 60 öğretmen katıldı.

Geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan program, 2011 yılından bu yana dünya çapında 4000 üzerinde öğretmenle 530 binden fazla öğrenciye ulaşıldı. Projenin Türkiye’de hayata geçirildiği 2014 yılından bu yana 400’den fazla öğretmen ve 60 bine yakın öğrenci programa dahil oldu. Fen bilimleri öğretmenlerine verilen eğitimlerle, önce öğretmenlerin bilimi anlamasına, sevmesine, sorgulamasına odaklanan programla öğretmenlerin eğitilmesi yoluyla binlerce öğrencinin bilime ilgi duyması sağlandı.

“Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” projesi fen bilgisi öğretmenlerinin sınıfta sorgulamaya, araştırmaya dayalı öğretim stratejilerini kullanma becerilerini güçlendirerek, öğrencilerin fen başarısını derinleştiriyor. Programın Türkiye’de devam etmesinden mutluluk duyduğunu belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Özellikle içinde bulunduğumuz COVID-19’la mücadele sürecinde bu online eğitimlerin değeri büyük. Programa Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler büyük ilgi gösteriyor. Amgen Teach: Bilim İçin El Ele programı ile bilimi sevdirme hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Mese İletişim - Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr– 0532 5711905
Amgen Türkiye - Tuğba Çamlı Cantürk – tcanturk@amgen.com

Amgen Hakkında:

Amgen, insan sağlığına yönelik yenilikçi tedavileri geliştirerek, üretip pazara sunarak ciddi hastalıklar yaşayan hastalar için biyolojinin potansiyelini açığa çıkarma kararlılığıyla hareket etmektedir. Bu yaklaşım, hastalığın karmaşık yönlerini çözmek ve insan biyolojisinin temellerini anlamak için gelişmiş insan genetiği gibi araçlar kullanarak başlar. Amgen, henüz karşılanmayan tıbbi ihtiyaçların bulunduğu alanlara odaklanmakta, sağlıklı sonuçları geliştiren ve insan yaşamını ciddi oranda iyileştiren çözümler bulmak için biyolojik üretim alanındaki uzmanlığından yararlanmaktadır. 1980'den bu yana biyoteknoloji alanında bir öncü olan Amgen, dünyanın en büyük bağımsız biyoteknoloji şirketi haline gelerek dünya çapında milyonlarca hastaya ulaşmıştır ve çığır açma potansiyeline sahip ilaçlar geliştirmeyi sürdürmektedir.

2010’da İstanbul merkez ofisini açan Amgen, 2012 yılında ise Türkiye’nin öncü ilaç şirketlerinden olan ve ilk biyobenzer üreticileri arasında yer alan yaklaşık 95 yıllık geçmişe sahip Mustafa Nevzat İlaç‘ı satın alarak sağlık alanındaki en büyük yabancı yatırımcı ünvanını kazanmış, Türkiye, Afrika ve Ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için: www.amgen.com.tr