×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Dr. Suna Avcıl Amgen Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı

Türkiye ilaç sektörünün en büyük yatırımcılarından Amgen Türkiye, yönetici kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Dr. Suna Avcıl, alanında başarılı liderleri üst düzey yönetim kadrosuna dahil eden Amgen Türkiye’de Amgen ve Mustafa Nevzat İlaç’tan sorumlu Medikal Direktör olarak göreve başladı.

Türkiye’ye son yıllarda en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan biri olan Amgen, Türkiye kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Amgen Türkiye son olarak, ilaç sektöründe 22 yıldan fazla deneyimi bulunan Dr. Suna Avcıl’ı üst yönetim ekibine katarak sektördeki iddiasını güçlendirdi. Lilly İlaç’ta Kıdemli Medikal Direktör olarak görev yapan Dr. Suna Avcıl, Amgen Türkiye Medikal Direktörü olarak görevine başladı. Dr. Avcıl yeni görevinde hem Amgen, hem de Mustafa Nevzat İlaç’tan sorumlu olacaktır.

1995 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Suna Avcıl, sırasıyla Bilim İlaç, Abdi İbrahim ve Boehringer Ingelheim’da Ürün Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Takiben Ürün Müdürü olarak Lilly İlaç’a transfer oldu. Avrupa, Asya ve Orta Doğu’yu da kapsayan uluslararası görevler aldığı Lilly İlaç’taki 16 yıllık kariyeri boyunca Pazarlama Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü, Kıdemli Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü gibi önemli görevler üstlenen Dr. Suna Avcıl, son olarak Kıdemli Medikal Direktör olarak görev yapıyordu.

Amgen Türkiye Hakkında:

Biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır. Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık durumlarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır. 2012 yılında Mustafa Nevzat İlaç‘ı 700 milyon Dolar’a satın alarak Türkiye’deki yatırımlarını güçlendirmiştir. Bu yatırımı ile Amgen, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan birisi olmuştur. Amgen Türkiye’de 1000’den fazla çalışanıyla üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütmektedir. Mustafa Nevzat İlaç’a ait bitmiş ürün ve hammadde tesislerindeki üretim gücü sayesinde Türkiye’den dünya pazarlarına ilaç ihracatını artırmayı hedeflemektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Mese İletişim
Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr – 0532 5711905