×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen Türkiye yeni atamalarla güçleniyor; Bilgen Dölek, Amgen Türkiye kadrosuna katıldı

Türkiye ilaç sektörünün en büyük yatırımcılarından Amgen, üst üste gerçekleştirdiği atamalarla yönetici kadrosunu güçlendiriyor. Alanında başarılı liderleri üst düzey yönetim kadrosuna dahil eden Amgen Türkiye’nin Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’ne Bilgen Dölek getirildi.


Mustafa Nevzat İlaç’ı, 2012 yılında 700 milyon Dolar yatırımla satın alarak, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan biri olan Amgen, Türkiye kadrosunu daha da güçlendirdi.  Amgen Türkiye son olarak, ilaç sektöründe 15 yıldan fazla deneyimi bulunan Bilgen Dölek’i üst yönetim kadrosuna dahil etti. Dölek, Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapacak.

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunan Bilgen Dölek, kariyeri boyunca ilaç sektöründe; satış, pazarlama, medikal, pazar erişim ekiplerine yöneticilik yaparken, yurtiçi  ve yurtdışında birçok proje takımında görev aldı. Dölek, 5 yıl boyunca Düzen Laboratuvarları’nda Genetik Tanı Merkezi’nde birim sorumlusu olarak genetik hastalıklar üzerine çalıştıktan sonra Bristol-Myers Squibb İlaçları’nda 10 yıl boyunca Hematoloji - Onkoloji alanında Kıdemli Medikal Müdür, Kıdemli Ürün Müdürü, Satış - Pazarlama Direktörü, Pazar Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü görevlerini üstlendi.