×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Gensenta, Köklü Geçmişinden Sağlığın Geleceğine İlerliyor

2012 yılında biyoteknolojide dünyanın en ileri çözümlerini üreten Amgen ile güçlerini birleştiren Mustafa Nevzat İlaç, , Gensenta adını alarak köklü geçmişinden aldığı güçle sağlığın’geleceğine doğru yenileniyor.Biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda halkın sağlıklı yaşamına destek verme ve hastalara hizmet etme hedefiyle çalıştıklarını belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman,“Yeni kimliğimiz ve vizyonumuzla Türkiye’nin yerli üretim ve ihracat hamlesine destek vermeye devam edeceğiz.Gensenta ile Türkiye üzerinden 5 kıtaya ihracat yapmayı planlıyoruz” dedi.

İki fabrikası ve 1000’in üzerinde çalışanı ile ilaç sektöründe üretim, önüne geç, istihdam ve ihracat gücünü temsil eden Mustafa Nevza “köklü geçmişinden aldığı güçle yenileniyor.üçlü Kadınlar” Mustafa Nevzat İlaç,üGensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastayaünü yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolunda çalışmalarına devam ediyor.üGensenta, Amgen Global’in biyoteknoloji alanındaki yenilikçi çözümleri ve 40 yıla yakın tecrübesi ile hastaların ilaca erişimini kolaylaştırırken, küresel ilaç pazarının yüzde 70’ini oluşturan bölgeye Türkiye üzerinden ihracat yaparak Türkiye’nin ihracat hamlesine katkıda bulunmayı hedefliyor

Dijitalleşmenin etkisiyle şirketlerin artık daha geniş bir coğrafyada daha fazla insanın hayatına değer katma olanağına sahip olduğunu dile getiren Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman; “Şirketimiz ve vizyonumuz bu doğrultuda yenileniyor. Türkiye’nin ve bölgenin önde gelen ilaç üretim tesislerinden ve Türkiye’nin ilaç alanındaki en büyük ihracatçılarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonumuz, Türkiye’nin yanı sıra daha farklı kültür ve dil coğrafyalarında uluslararası birçok lisanda çok daha rahat telaffuz edilebilen Gensenta markasıyla tanıtılacak” dedi.

Gensenta adı ile jenerik ilaç alanında iddialı hedeflerini hayata geçirmeye devam edeceklerini belirten Güldem Berkman, “Hedefimiz; biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda ürünlerimizle vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamına destek vermek ve hastalarımıza hizmet etmek” dedi.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Mese İletişim

Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr – 0532 5711905