×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

AMGEN VE AMGEN VAKFI, COVİD-19 İLE MÜCADELE ÇABALARINI DESTEKLEMEK İÇİN 12,5 MİLYON $ KAYNAK SAĞLAYACAK

Kaynaklar Doğrudan Yerel Acil Durum Yanıt Çabalarını ve Hasta Odaklı Kuruluşları Desteklemeye Yönlendirilecek

Amgen Vakfı Tarafından Desteklenen Bilim Öğrenme Programları Dünya Genelindeki Öğrencilere Online Ortamda Ücretsiz Olarak Sunuluyor

Amgen (NASDAQ: AMGN) ve Amgen Vakfı COVID-19 pandemisinden etkilenen toplulukların kritik ihtiyaçlarını ele almaya yönelik olarak ABD’deki ve küresel ölçekteki mücadele çabalarını desteklemek için ilk etapta 12,5 milyon $’a varan yardımda bulunacağını duyurdu. Kaynaklar, Amgen'in ABD ve uluslararası topluluklarındaki acil durum müdahale çabalarını, hasta odaklı kuruluşların kendi yanıt girişimlerini, Direct Relief ve International Medical Corps kuruluşlarının uluslararası yardım çabalarını desteklemek için kullanılacak. Amgen Vakfı ayrıca yardım çabalarına katkıda bulunmak isteyen dünya çapındaki Amgen çalışanlarının desteklerine eşdeğer tutarda bağış yapacak. Türkiye’de ise 100,000 $ tutarında bağış ile sağlık kuruluşlarına destek planlanmaktadır.

Amgen yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Robert A. Bradway şöyle konuştu: “COVID-19 pandemisi, dünyanın her yerindeki insanlar, hükümetler ve sağlık sistemleri için şimdiye dek eşi görülmemiş zorluklara yol açıyor. Bu durum, virüsün yayılmasını yavaşlatmaya ve doğrudan etkilenen kişilere yardımcı olmaya yönelik toplumsal önlemleri her yerde acil olarak desteklemek gerektiğini de ortaya koyuyor. Bu taahhüdümüzle ön saflarda mücadele eden kuruluşların acil ihtiyaçlara cevap vermesine yardımcı olmayı ve bir yandan da topluluklarımızın uzun vadeli ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya başlayacağımızı umuyoruz.”

Amgen Vakfı, desteklediği LabXchange™ ve Khan Academy’nin online öğrenim sitesi dahil çeşitli ücretsiz online öğrenme programlarını okulların kapalı olduğu bu dönemde öğrencilerin bilim eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olmak için kullanıma sunuyor. Harvard Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ile birlikte geliştirilen ücretsiz online bilim eğitimi platformu LabXchange, kullanıcılara kişiselleştirilmiş eğitim, sanal laboratuvar deneyimleri ve küresel bilim topluluğu genelinde networking fırsatlarına erişim imkanı sunuyor. Khan Academy de Amgen Vakfı'nın desteğiyle biyoloji alanındaki içeriğini 300'den fazla video, 80 egzersiz seti ve 195 makaleye çıkarmış bulunuyor.

Amgen Vakfı Hakkında

Amgen Vakfı, inovasyon geliştiren yeni nesillere ilham vermek ve Amgen çalışanlarının içinde yaşadığı ve görev yaptığı toplulukları güçlendirmeye yatırım yapmak için bilim eğitiminde mükemmelliği artırmayı amaçlıyor. Vakıf şimdiye dek ilham verici ve yenilikçi şekillerde toplum üzerinde etki yaratan yerel, bölgesel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına 325 milyon $’dan fazla bağışla destek vermiş bulunuyor. Amgen Vakfı; Amgen Akademisyenleri ve Amgen Biyoteknoloji Deneyimi dahil çeşitli özel programlarıyla geleceğin bilim insanlarına keşfetmenin heyecanını yaşatıyor. Daha fazla bilgi için AmgenInspires.com sitesini ziyaret edebilir, Twitter'da @AmgenFoundation hesabından bizi takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
Tuğba Çamlı Cantürk – tcanturk@amgen.com
Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr

Amgen Türkiye ve Gensenta Hakkında:

Biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır. Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, kurulduğu 1980 yılından beri, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık çıktılarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır.

2010’da İstanbul merkez ofisini açan Amgen, 2012 yılında ise Türkiye’nin öncü ilaç şirketlerinden olan ve ilk biyobenzer üreticileri arasında yer alan yaklaşık 95 yıllık geçmişe sahip Mustafa Nevzat İlaç‘ı satın alarak sağlık alanındaki en büyük yabancı yatırımcı ünvanını kazanmış, Türkiye, Afrika ve Ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Mustafa Nevzat, 2020 yılından itibaren Gensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastaya, yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. Gensenta, hastaların ilaca erişimini kolaylaştırırken, küresel ilaç pazarının yüzde 70’ini oluşturan bölgeye Türkiye üzerinden ihracat yapmaktadır.

Türkiye’de 1000’den fazla çalışanıyla üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Amgen, uluslararası sermaye gücü ve bilgi birikimini, Gensenta’nın parenteral ürünlerin üretimindeki tecrübesi ve liderliği ile birleştirerek, Türkiye’de özellikle onkoloji ve biyoteknoloji alanlarında Türkiye İlaç Strateji Raporu’nda belirlenmiş yerli üretim, Ar-Ge ve ihracat önceliklerine önemli katkılar sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.amgen.com.tr