×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen’den Multipl Miyelom hastalığıyla ilgili çalışmalara tam destek

Kanser Savaşçıları Derneği’nin Dünya Multipl Miyelom Farkındalık Ayı dolayısıyla düzenlediği “İstanbul Miyelom Günü” adlı hasta okuluna destek veren Amgen, en sık rastlanan kan kanserleri arasında ikinci sırada yer alan multipl miyelomla mücadeleye katkıda bulundu.

Onkoloji ve hematoloji alanlarında ilk biyoteknolojik tedavilerin yenilikçi üreticilerinden Amgen tarafından da desteklenen, Kanser Savaşçıları Derneği’nin düzenlediği “İstanbul Miyelom Günü” adlı hasta okulunda uzman hekimler hasta ve hasta yakınları ile multiple miyelomun tanı ve tedavisiyle ilgili en güncel bilgileri paylaştı.

Yaklaşık 70 hasta ve hasta yakınının katılımıyla gerçekleşen hasta okulu kapsamında multipl miyelomun belirtilerinin sık karşılaşılan sağlık problemlerinin semptomlarıyla ortak olduğundan bahsedilerek tanı konulması ve tedavi konusunda hekimlerin takibinin önemi vurgulandı. İstanbul, Cerrahpaşa, Marmara ve Koç üniversitelerinin tıp fakültelerinden değerli akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı hasta okulunda Prof. Dr. Mehmet Çetiner, Prof. Dr. Yıldız Aydın, Prof. Dr. Sevgi Kalayoğlu Beşışık, Prof. Dr. Tülin Tuğlular, Prof. Dr. Murat Bezer, Doç. Dr. Kıvanç Bektaş Kayhan ve diyetisyen Tuğçe Aytulu hastalara ve hasta yakınlarına bilgiler verdi.

Kanser Savaşçıları Derneği’nin İstanbul Miyelom Grubu uzmanlarının rehberliğinde ve Amgen’in katkılarıyla gerçekleştirdiği hasta okulu vesilesiyle kanserle mücadelenin önemine değinen Amgen Onkoloji ve Hematoloji Terapötik Alan Müdürü Dr. Mutlu Yeşilboğaz, dünya genelinde her yıl 8.8 milyon insanın kanser nedeniyle kaybedildiğine değindi. Kanser ile ilgili farkındalığın artırılması yoluyla önlenebilir milyonlarca kaybın önüne geçilmesinin son derece değerli olduğunu dile getiren Yeşilboğaz, “Amgen Türkiye olarak kanser hakkında farkındalığı artırmayı amaçlayan böyle özel projelerin bir parçası olmaktan kıvanç duyuyoruz. Sağlıklı ve kansersiz bir dünya için el ele çalışmayı çok önemsiyoruz,” dedi.

Amgen Türkiye Hakkında:

Biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır. Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık durumlarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır.

2012 yılında Mustafa Nevzat İlaç‘ı 700 milyon Dolar’a satın alarak Türkiye’deki yatırımlarını güçlendirmiştir. Bu yatırımı ile Amgen, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan birisi olmuştur. Amgen Türkiye’de 1000’den fazla çalışanıyla üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütmektedir. Mustafa Nevzat İlaç’a ait bitmiş ürün ve hammadde tesislerindeki üretim gücü sayesinde Türkiye’den dünya pazarlarına ilaç ihracatını artırmayı hedeflemektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Mese İletişim
Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr – 0532 5711905