×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen ICON Bölgesi Yeni Ruhsatlandırma Lideri Esra Kırdar Oldu

Amgen Türkiye Ruhsatlandırma Direktörü olarak görev yapan Esra Kırdar, Amgen ICON Bölgesi Ruhsatlandırma Lideri olarak atandı. İlaç sektöründe ruhsatlandırma, fiyatlandırma, uyum ve kalite güvence alanlarında 25 yıllık mesleki deneyime sahip olan Kırdar, 1 Temmuz itibariyle yeni görevine başladı.

Amgen Türkiye ve Gensenta Ruhsatlandırma Direktörü Esra Kırdar, Kanada, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’den oluşan ICON Bölgesi’ne ruhsatlandırma politika ve stratejilerinin koordinasyonundan sorumlu Ruhsatlandırma Lideri olarak atandı. Aynı zamanda onkoloji portföyünde yer alan bazı ürünlerin ICON pazarlarındaki ruhsatlandırma faaliyetlerine de liderlik edecektir.

Türkiye'de Baxter, J&J, Wyeth, Pfizer gibi ilaç şirketlerinde ruhsatlandırma, fiyatlandırma, uyum ve kalite güvence alanlarında 25 yıllık mesleki deneyime sahip olan Kırdar, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya - Metalürji Fakültesi’nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Amgen Türkiye’ye Ocak 2012'de Ruhsatlandırma, Kalite ve Uyum Müdürü olarak katılan Kırdar, Amgen’ın Türkiye yolculuğunda önemli bir rol oynadı. Kırdar, 8 yıl boyunca hem Amgen hem de Gensenta portföyleri için ruhsatlandırma faaliyetlerinden sorumlu olarak çalıştı. Amgen Türkiye ve Gensenta’da kamu ilişkileri, Sağlık Bakanlığı iletişimi ve yerel politika konularında kilit görevler alan Kırdar, 1 Temmuz 2020 itibariyle yeni görevine başladı.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Mese İletişim - Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr– 0532 5711905
Amgen Türkiye - Tuğba Çamlı Cantürk – tcanturk@amgen.com

Amgen Hakkında:

Amgen, insan sağlığına yönelik yenilikçi tedavileri geliştirerek, üretip pazara sunarak ciddi hastalıklar yaşayan hastalar için biyolojinin potansiyelini açığa çıkarma kararlılığıyla hareket etmektedir. Bu yaklaşım, hastalığın karmaşık yönlerini çözmek ve insan biyolojisinin temellerini anlamak için gelişmiş insan genetiği gibi araçlar kullanarak başlar. Amgen, henüz karşılanmayan tıbbi ihtiyaçların bulunduğu alanlara odaklanmakta, sağlıklı sonuçları geliştiren ve insan yaşamını ciddi oranda iyileştiren çözümler bulmak için biyolojik üretim alanındaki uzmanlığından yararlanmaktadır. 1980'den bu yana biyoteknoloji alanında bir öncü olan Amgen, dünyanın en büyük bağımsız biyoteknoloji şirketi haline gelerek dünya çapında milyonlarca hastaya ulaşmıştır ve çığır açma potansiyeline sahip ilaçlar geliştirmeyi sürdürmektedir.

2010’da İstanbul merkez ofisini açan Amgen, 2012 yılında ise Türkiye’nin öncü ilaç şirketlerinden olan ve ilk biyobenzer üreticileri arasında yer alan yaklaşık 95 yıllık geçmişe sahip Mustafa Nevzat İlaç‘ı satın alarak sağlık alanındaki en büyük yabancı yatırımcı ünvanını kazanmış, Türkiye, Afrika ve Ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için: www.amgen.com.tr