×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk biyobenzer web sitesi yenilendi

Türkiye’nin biyobenzer alanındaki ilk web sitesi, www.amgenbiyobenzer.com yenilendi. Amgen Türkiye web sitesinde, biyoteknolojinin gücünü kullanarak milyonlarca hasta için hayatı daha iyi hale getirmeye yönelik keşif yolculuğunu, biyolojik ürünler konusundaki 40 yıllık birikimini ve uzmanlığını; hekimler, hastalar ve sağlık alanındaki tüm paydaşlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji kuruluşlarından Amgen tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin biyobenzer alanındaki ilk web sitesi yenilendi. 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlıklarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanan Amgen Türkiye, öncü biyolojik ürünlerin araştırılması geliştirilmesi, üretimi ve tedariği konusunda sahip olduğu 40 yıllık tecrübeyi www.amgenbiyobenzer.com’da paylaşmaya devam ediyor.

“Biyoteknolojik süreçlerimizi ve uzmanlığımızı her adımda geliştiriyoruz”

Amgen’ın biyoteknoloji alanında ilk büyük ölçekli üreticilerden biri olduğunu dile getiren Amgen Türkiye ve Gensenta Medikal Direktörü Dr. Mutlu Yeşilboğaz, “Dünyanın öncü biyoteknoloji şirketlerinden biriyiz. Biyoteknolojik süreçlerimizi ve uzmanlığımızı her adımda geliştiriyoruz. Türkiye’de biyobenzer alanında bir ilk olan web sitemizde; milyonlarca hasta için hayatı daha iyi hale getirmek üzere geliştirdiğimiz yeni fikirler ve keşifleri dönüştürme yolundaki çalışmalarımızı, biyolojik ürünler konusundaki 40 yıllık birikimimizi, uzmanlığımızı, bağlılığımızı ve tecrübemizi paydaşlarımızla paylaşarak hastalarımızın hayatına değer katmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Günümüzde kimyasal içerikli ilaçlardan biyoteknolojik ürünlere doğru ciddi bir evrilme yaşandığını belirten Dr. Yeşilboğaz, “Amgen bu sürecin ve biyoyüzyılın merkezindeki şirketlerden biri. Hedefimiz Amgen Türkiye olarak biyoteknolojik ve biyobenzer ilaçlarda dünya lideri denilince akla gelen ilk firma olmak” ifadelerini kullandı.

İletişim Bilgileri:
Tuğba Çamlı Cantürk - tcanturk@amgen.com
Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr

Amgen Hakkında:

Amgen, insan sağlığına yönelik yenilikçi tedavileri geliştirerek, üretip pazara sunarak ciddi hastalıklar yaşayan hastalar için biyolojinin potansiyelini açığa çıkarma kararlılığıyla hareket etmektedir. Bu yaklaşım, hastalığın karmaşık yönlerini çözmek ve insan biyolojisinin temellerini anlamak için gelişmiş insan genetiği gibi araçlar kullanarak başlar. Amgen, henüz karşılanmayan tıbbi ihtiyaçların bulunduğu alanlara odaklanmakta, sağlıklı sonuçları geliştiren ve insan yaşamını ciddi oranda iyileştiren çözümler bulmak için biyolojik üretim alanındaki uzmanlığından yararlanmaktadır. 1980'den bu yana biyoteknoloji alanında bir öncü olan Amgen, dünyanın en büyük bağımsız biyoteknoloji şirketi haline gelerek dünya çapında milyonlarca hastaya ulaşmıştır ve çığır açma potansiyeline sahip ilaçlar geliştirmeyi sürdürmektedir.

2010’da İstanbul merkez ofisini açan Amgen, 2012 yılında ise Türkiye’nin öncü ilaç şirketlerinden olan ve ilk biyobenzer üreticileri arasında yer alan yaklaşık 95 yıllık geçmişe sahip Mustafa Nevzat İlaç‘ı, yeni kimliği ile Gensenta’yı satın alarak sağlık alanındaki en büyük yabancı yatırımcı ünvanını kazanmış, Türkiye, Afrika ve Ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için: www.amgen.com.tr
https://twitter.com/amgen_turkiye
https://www.facebook.com/amgenturkey
https://www.linkedin.com/company/amgen/