×

 

×

Başka bir web sitesine yönlendirilerek Amgen.com.tr web sitesinden çıkış yapmak üzeresiniz.

Şu anda Amgen.com.tr ' den çıkıyorsunuz. Bağlantı verilen siteler Amgen ' in doğrudan kontrolü altında değildir ve bu web sitesinden bağlantı verilen diğer İnternet sitelerinde yer alan içerikten Amgen sorumlu değildir. Bağlantı veriliyor olması söz konusu sitelerde yer alan materyallerin Amgen tarafindan tasvip edildiği imasını taşımamakta ve Amgen bağlantı verilen web sitelerini ziyaret etmenizle ilgili olarak hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

Amgen Türkiye ve Gensenta Ruhsatlandırma Direktörü Hatice Atkaya oldu

Ruhsatlandırma, Pazara Erişim, Farmakovijilans ve İş Geliştirme alanlarında farklı rollerde görev alan Hatice Atkaya, Amgen Türkiye ve Gensenta’ya Ruhsatlandırma Direktörü olarak katıldı. Atkaya, 20 Temmuz 2020 tarihinde yeni görevine başladı.

İlaç sektöründe ruhsatlandırma alanında 17 yıllık deneyime sahip olan Hatice Atkaya, Amgen Türkiye ve Gensenta’ya Ruhsatlandırma Direktörü olarak katıldı. 20 Temmuz’da yeni görevine başlayan Atkaya, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık bölümünden mezun oldu. Adeka, Bristol-Myers Squibb ve GlaxoSmithKline’da yürüttüğü ruhsatlandırma alanındaki çalışmalarının ardından, Atkaya, 2018 yılından bu yana Ali Raif İlaç’ta Ruhsatlandırma, Pazara Erişim, Farmakovijilans ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapıyordu. Amgen Türkiye Yönetim Kurulu’nda yer alan Atkaya, yeni görevinde, Amgen ve Gensenta portföylerinin ruhsatlandırma faaliyetlerinden ve ruhsatlandırma departmanının yönetiminden sorumlu olacak.

İletişim Bilgileri:
Tuğba Çamlı Cantürk - tcanturk@amgen.com
Aslı Karaosmanoğlu – asli@mese.com.tr

Amgen Hakkında:

Amgen, insan sağlığına yönelik yenilikçi tedavileri geliştirerek, üretip pazara sunarak ciddi hastalıklar yaşayan hastalar için biyolojinin potansiyelini açığa çıkarma kararlılığıyla hareket etmektedir. Bu yaklaşım, hastalığın karmaşık yönlerini çözmek ve insan biyolojisinin temellerini anlamak için gelişmiş insan genetiği gibi araçlar kullanarak başlar. Amgen, henüz karşılanmayan tıbbi ihtiyaçların bulunduğu alanlara odaklanmakta, sağlıklı sonuçları geliştiren ve insan yaşamını ciddi oranda iyileştiren çözümler bulmak için biyolojik üretim alanındaki uzmanlığından yararlanmaktadır. 1980'den bu yana biyoteknoloji alanında bir öncü olan Amgen, dünyanın en büyük bağımsız biyoteknoloji şirketi haline gelerek dünya çapında milyonlarca hastaya ulaşmıştır ve çığır açma potansiyeline sahip ilaçlar geliştirmeyi sürdürmektedir.

2010’da İstanbul merkez ofisini açan Amgen, 2012 yılında ise Türkiye’nin öncü ilaç şirketlerinden olan ve ilk biyobenzer üreticileri arasında yer alan yaklaşık 95 yıllık geçmişe sahip Mustafa Nevzat İlaç‘ı, yeni kimliği ile Gensenta’yı satın alarak sağlık alanındaki en büyük yabancı yatırımcı ünvanını kazanmış, Türkiye, Afrika ve Ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için: www.amgen.com.tr
https://twitter.com/amgen_turkiye
https://www.facebook.com/amgenturkey
https://www.linkedin.com/company/amgen/